Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za czerwiec
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec
troche nie czaje z tym uniewaznieniem, moze w temacie pisac kto oszukal i po sprawie wiecej koles tak nie bedzie robil.
Dzieki mailman ze w tym miesiacu TopTen jest znnowu na czas :))

druga sprawa trzeba by legende zaktualizowac

(Liczby w nawiasach oznaczają liczbę punktów na daną grę, przyznaną im przez głosujących)




Ostatnia edycja: 01.07.11 10:00:37
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec
Trzecia sprawa zaczolem grac w pinballe Amiga 600 jest stworzonym wrecz do tego kompem ze wzgledu na rozmiary i to ze idealnie wpasowuje sie w role flippera na kolanach.
Pogrywam rowniez na Atari 1040 STE 4 MB w pinball Obsession
cos mi sie tam udalo nabic...czy ta strona rowniez dziala i czy plik highsccore mozna podeslac z STE ?

http://pinballs.ppa.pl/

Ostatnia edycja: 01.07.11 10:07:08
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@HOŁDYS, post #2

Ja gram tylko w dwa pinballe. Pinball Ilusion oraz Slam Tilt. A500/A600 odpadają, ponieważ nie mają AGA.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@HOŁDYS, post #1

troche nie czaje z tym uniewaznieniem, moze w temacie pisac kto oszukal i po sprawie wiecej koles tak nie bedzie robil.

A jakie to ma znaczenie? Dwa głosy były na gry pecetowe, jeden głos był wysłany przez tę samą osobę dwukrotnie. Z drugiej strony mogę podawać tylko ile było głosów ważnych, wtedy ten problem też zniknie. Choć ja wolę to w tej formie, jak teraz. Sygnał dla cwaniaków, że są różne sposoby, aby ich złapać.

druga sprawa trzeba by legende zaktualizowac

Słuszna uwaga. Dodane.
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@HOŁDYS, post #2

cos mi sie tam udalo nabic...czy ta strona rowniez dziala i czy plik highsccore mozna podeslac z STE ?

Strona działa jak najbardziej. Jeżeli system naliczania punktów jest taki sam, jak w wersji amigowej, to nie widzę problemu, aby tego także nie uwzględniać. Nie mam jednak możliwości sprawdzenia czy wersja dla Atari liczy punkty tak samo.
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@mailman, post #4

troche nie czaje z tym uniewaznieniem, moze w temacie pisac kto oszukal i po sprawie wiecej koles tak nie bedzie robil.

A jakie to ma znaczenie? Dwa głosy były na gry pecetowe, jeden głos był wysłany przez tę samą osobę dwukrotnie. Z drugiej strony mogę podawać tylko ile było głosów ważnych, wtedy ten problem też zniknie. Choć ja wolę to w tej formie, jak teraz. Sygnał dla cwaniaków, że są różne sposoby, aby ich złapać.

Nie koniecznie oszukiwać. Mnie się zdarzyło parę razy, że nie wiedziałem czy oddałem czy też nie głos w danym miesiącu. Może da się jakość zrobić aby taka informacja pokazywał się np. na stronie PPA. Coś w rodzaju: nie oddałeś jeszcze głosu na gry w tym miesiącu, lub że oddałem:D.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@Tomski, post #6

Nie koniecznie oszukiwać. Mnie się zdarzyło parę razy, że nie wiedziałem czy oddałem czy też nie głos w danym miesiącu. Może da się jakość zrobić aby taka informacja pokazywał się np. na stronie PPA. Coś w rodzaju: nie oddałeś jeszcze głosu na gry w tym miesiącu, lub że oddałem.


No ja miałem tak samo. Zawsze podaję tego samego maila więc łatwo w bazie sprawdzić czy już głosowałem w danym miesiącu, czy też nie...

Dołączam się do tego pomysłu Tomskiego.
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@Tomski, post #6

Nie koniecznie oszukiwać. Mnie się zdarzyło parę razy, że nie wiedziałem czy oddałem czy też nie głos w danym miesiącu.

To była ewidentna próba zamanipulowania wynikami. Uwierz mi. Głosy oddane z różnych adresów, na prawie to samo, z tego samego IP. Celowe działanie.

Może da się jakość zrobić aby taka informacja pokazywał się np. na stronie PPA. Coś w rodzaju: nie oddałeś jeszcze głosu na gry w tym miesiącu, lub że oddałemszeroki uśmiech.

Głosuje 30 osób. Logujących się codziennie jest około 200-300. Kont w bazie - 5000. Czy naprawdę sądzisz, że jest to warte zachodu, aby każdemu się jakaś lampka świeciła lub pojawiał komunikat? Ci co oddają głosy, to oddają, Ci co nie, to nie.

Poza tym nie rozumiem problemu z tym "zapomniałem zagłosować" albo "nie pamiętam czy głosowałem". Podsumowanie pojawia się RAZ w miesiącu. Wystarczy, aby w dniu, gdy się pojawiło lub w dniu, gdy się o nim przeczytało zagłosować. To taki sam system, jak gdybyś sobie ustawił przypomnienie, tylko że takim przypomnieniem tutaj jest wiadomość na portalu. Innego systemu nie będzie, bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia i szkoda na taką pierdółkę pracy (głosowanie należałoby połączyć z logowaniem, rejestrować w bazie albo w ciastkach, że już się głosowało lub nie - szkoda czasu).
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@Tomski, post #6

Ja zagłosowałem już dzisiaj. Teraz zaczekam sobie miesiąc.

A co do zagłosowania dwa razy, to przecież podajesz swojego mejla. Jeżeli się pomylisz i zagłosujesz drugi raz to chyba nic się nie stanie. Gorzej jak zagłosujesz z drugiego konta, którego nie powinieneś mieć.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@Andrzej Drozd, post #9

I chyba tak będę robił, głosował i tyle. Czasami może mi się zdarzyć dwa razy zagłosować ale to się łatwo i szybko wychwyci przez adminów.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@Andrzej Drozd, post #9

Jeżeli się pomylisz i zagłosujesz drugi raz to chyba nic się nie stanie.

Taki głos jest uznawany za nieważny.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@mailman, post #11

Taki głos jest uznawany za nieważny.


Który jest nieważny, pierwszy, drugi, czy dyskwalifikuje się oba głosy w takim wypadku?
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@skipp, post #12

Drugi i kolejne. Nawet jeżeli ktoś specjalnie wyśle 15 głosów, to nie jest dyskwalifikowany w całości, lecz wszystkie poza pierwszym.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@mailman, post #8


Głosuje 30 osób. Logujących się codziennie jest około 200-300. Kont w bazie - 5000. Czy naprawdę sądzisz, że jest to warte zachodu, aby każdemu się jakaś lampka świeciła lub pojawiał komunikat? Ci co oddają głosy, to oddają, Ci co nie, to nie.


A czy nie można by zastosować tego same chwytu co przy ankiecie ile zapłaciłbym za Natami? Tzn. jak zagłosowałem raz, to przy nastepnym wejściu w ankietę zablokowane zostało okno głosuj. W przypadku listy mogło by się automatycznie odblokowywać z pierwszym dniem danego miesiąca dla osoby która głosowała.

ps, Another World jest już blisko podium , fani Lestera łączcie się
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@vegeta, post #14

Nie można z powodów, które podałem w komentarzu #8.
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@mailman, post #15

Spoko, mnie tam nie przeszkadza , tak tylko zapytałem.
Trochę smuci fakt,że tak mało osób oddaje głosy.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec

@vegeta, post #16

Trochę smuci fakt,że tak mało osób oddaje głosy.

Ja kiedyś też zapominałem i nie głosowałem. Ostatnio głosuję od razu gdy pokaże się news i to działa. Dlaczego mam głosować na ostatnią chwilę i robić sobie przypomnienie w co grałem danego miesiąca? Głosuję od razu na gry które lubię i do których zawsze wracałem w poprzednim miesiącu. Nie głosuję też na gry w które gram często, a wiadomo że nie wejdą do pierwszej 10-tki. Jedynym wyjątkiem jest Boulder Dash który zawsze będzie miał mój głos.
A żeby fajnie mi się głosowało, to nie męczę się z wypełnianiem wszystkich, 10 pozycji. Bo i po co?
Wszystkim polecam ten system. Wystarczy zagłosować na jedną grę i już. Ja w tym miesiącu wypełniłem tylko trzy pola. To wystarczy.
Tak więc głosujcie, przynajmniej na jedną grę. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem